Pesäpallo

Talviharkkavuorot 2019-2020

Ma klo 16-17Fysiikkaharkat
Ma klo 17-18D- ja C-tytöt
Ma klo 18-19:30B-tytöt ja naiset


Ke klo 16-17D-tytöt
Ke klo 17-18:30E-tytöt
Ke klo 18:30-20B-tytöt ja naiset


To klo 19-20:30C-tytöt


Pe klo 16-17:30E-pojat ja E-tytöt
Pe klo 17-18:30D-pojat


La klo 12-14B-tytöt ja naiset
La klo 14-16D- ja C-tytöt


Su klo 12-13:30Miehet
Su klo 15:30-17E-tytöt ja E-pojat

Pesiskauden 2019 palkitut:


Naiset:
Vuoden naispelaaja: Janette Rajaniemi

Vuoden sisäpelaaja: Rilla Mehtätalo

Vuoden ulkopelaaja: Siiri Rautio

Miehet:
Vuoden miespelaaja: Tomi Martinmäki

Vuoden sisäpelaaja: Konsta Saari

Vuoden ulkopelaaja: Miko-Gabriel Raudasoja


B-tytöt:
Vuoden B-tyttö: Ronja Pylväs

Vuoden sisäpelaaja: Milla Ylikulju

Vuoden ulkopelaaja: Iida Säilynoja

NMK:

Vuoden maakari: Matleena Törmäkangas

Vuoden sisäpelaaja: Nanna Mäyrä

Vuoden ulkopelaaja: Veera Tikkala

C-tytöt:

Vuoden C-tyttö: Veera Tikkala

Vuoden sisäpelaaja: Ninni Tuulas

Vuoden ulkopelaaja: Mette-Maria Alakangas


D-pojat:

Vuoden D-poika: Nuutti Korkiakoski

Vuoden sisäpelaaja: Tuukka Mämmelä

Vuoden ulkopelaaja: Mico Kankaanpää


D-tytöt:

Vuoden D-tyttö: Fanni Rasinaho

Vuoden sisäpelaaja: Siiri Hietaharju

Vuoden ulkopelaaja: Aamu Kankaanpää


E-pojat:

Vuoden E-poika: Aake Sipilä

Vuoden sisäpelaaja: Lauri Mämmelä

Vuoden ulkopelaaja: Peetu Rautio

E-tytöt:

Vuoden E-tyttö: Anni Mäyrä

Vuoden sisäpelaaja: Essi Prittinen

Vuoden ulkopelaaja Meea Mäyrä


Kiertopalkinnot:

-Tyylin Pytyt (parhaat naisten ja miesten sarjojen pelaajat): 1. Rilla Mehtätalo 2.Tomi Rajaniemi

-Tapsan pytty (naisten pistepörssin parhaalle): Janette Rajaniemi

-Tapio Jääskelän pytty (miesten pistepörssin parhaalle): Tomi Martinmäki

-P.Kortesojan pytty (vuoden tyttöpesäpalloilija): Kia Hannus

-Kultakehrän pytty (Pesistaituri): Ronja Pylväs

-Sarpolan malja (lahjakkaalle nuorelle joka tuomaroi, pelaa ja valmentaa): Veikka Jussi-Pekka

-Lassin pytty (nuorelle lahjakkaalle juniorille): Tomas Hannus

-Mikko Kankaan pytty (nuorelle lahjakkaalle urheilijalle): Aamu Kankaanpää

-Pentti Rahikkalan pytty (innostunut asiasta, lahjakas pelaaja): Wilma Rautio

-Vuoden joukkue: Naiset

-Vuoden valmentaja: Janette Rajaniemi

-Vuoden tuomari-duo: Siiri Hietaharju ja Ninni Tuulas

-Vuoden tuomaritulokas: Aatu Honkimaa

-Vuoden huoltaja: Riikka Kankaanpää

-Vuoden pesisperhe: Rajaniemet

-Vuoden toimija: Erkki Lehtonen

-Vuoden pesistulokas: Iida Säilynoja

-Pj:n palkinto, pesisteko: Uusi kioski